Konferencja „Identyfikacja i ocena żywności o gwarantowanej wysokiej jakości”

18 listopada wzięliśmy udział w konferencji „IDENTYFIKACJA I OCENA ŻYWNOŚCI O GWARANTOWANEJ WYSOKIEJ JAKOŚCI”. Dzięki współpracy z Wydziałem Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego mogliśmy zaprezentować unikatową na polskim rynkum metodę wykrywania części kostnych w mięsie i wyrobach mięsnych. Metoda oparta jest na barwieniu preparatów histologicznych w taki sposób aby pod mikroskopem można było zaobserwować części kostne.
Prezentowana praca „Mikroskopowa detekcja części kostnych w produktach mięsnych” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Konferencja była zorganizowana przez Instytut Technologii Mięsa Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego W Poznaniu.

Szkolenia systemowe

W dniach 17-18 października 2014 r. w Niezależnym Laboratorium Badawczym STANLAB Sp. z o.o. zostało przeprowadzone szkolenie zorganizowane przez firmę A2K CeNT.
Zakres zagadnień obejmował dwa tematy:

1. „Doskonalenie systemu zarządzania w oparciu o normę PN-EN ISO/IEC IEC 17025:2005";
2. „Wzorcowanie spektrofotometrów w ramach metody badawczej”.

Pobieranie próbek i wykonywaniu badań wody przeznaczonej do spożycia

Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nakle nad Notecią dnia 03.10.2014 zostaliśmy zatwierdzeni do pobierania próbek wody i wykonywania badań wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Mianowanie doktora Stanislawskiego na biegłego

Szanowni Państwo, mamy zaszczyt poinformować, iż z dniem 24.06.2014 roku doktor Dieter Stanislawski dołączył do grona biegłych w dziedzinie higieny żywności mianowanych i zaprzysiężonych przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Hanowerze.

Dr Stanislawski na targach Interpack

Podczas targów Interpack, które odbyły się w Düsseldorfie z inicjatywy firmy Weber Maschinenbau GmbH, głos zabrał dr Dieter Stanislawski, reprezentujący Gissel Institut. Firma Weber Maschinenbau GmbH w ciągu ostatnich 30 lat stała się liderem w branży oraz technologii w zakresie produkcji maszyn plasterkujących i systemów plasterkowania w Europie i w USA. Podczas wystąpienia dr Stanislawski podkreślił fakt, iż wymagania w zakresie produkcji mięsa znacząco się zmieniły. Nie chodzi jednak tylko o te stawiane przez konsumenta, ale także przez odpowiedzialne w tym zakresie urzędy. Wymagania dotyczące higieny, wyposażenia technicznego oraz procesów produkcyjnych nabiorą, według jego oceny, w kolejnych latach znaczenia. Fakt ten odzwierciedla się także w wymaganiach IFS oraz BRC, które reprezentują politykę „zero tolerancji”.
Dr Stanislawski w swym wystąpieniu podkreślił znaczenie procesu walidacji, który prowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa produktu. Stanowi to istotną kwestię w technologii maszyn plasterkujących i systemów plasterkowania, która musi sprostać wymaganiom w zakresie bezpieczeństwa oraz trwałości produktu.

Nowy zakres akredytacji

Dnia 25.04.2014 w Polskim Centrum Akredytacji na podstawie wyników oceny w procesie nadzoru została podjęta decyzja o przeniesieniu, rozszerzeniu, uaktualnieniu i skorygowaniu zakresu Nr AB 819 dla Niezależnego Laboratorium Badawczego STANLAB Sp. z o.o.
Nowe, rozszerzone i uaktualnione wydanie można znaleźć w zakładce Oferta --> Badania laboratoryjne lub bezpośrednio na stronie internetowej Polskiego Centrum Akredytacji.