Aktualizacja zakresu akredytacji

Uprzejmie informujmy, że z dniem 20 października 2017 r. w PCA została podjęta decyzja o uaktualnieniu zakresu akredytacji Nr AB 819. Uaktualnienie dotyczy oznaczania Salmonella sp. według normy PN-EN ISO 6579-1:2017-04.

Wydanie 12 zakresu akredytacji można znaleźć w zakładce Oferta -> Badania laboratoryjne lub bezpośrednio na stronie internetowej Polskiego Centrum Akredytacji.

Szkolenia

14 października w siedzibie laboratorium zostało przeprowadzone szkolenie dla pracowników naszego laboratorium.
Temat przewodni to: „Nowe wymagania normalizacyjne w obszarze pobierania i przygotowania próbek pobranych z łańcucha żywnościowego do badań mikrobiologicznych wg norm PN-EN ISO 6887-1 do 6”.

Zagadnienia obejmowały między innymi:
- status norm PN-EN ISO 6887-1 do -6;
- znaczenie etapu pobierania i przygotowania próbek do badań w analizie mikrobiologicznej żywności;
- wymagania prawne oraz jednostek udzielających uznania w obszarze pobierania i przygotowania próbek żywności do badań mikrobiologicznych.

Szkolenie zorganizowała firma szkoleniowa Centrum Naukowo-Techniczne A2K CeNT.
Prowadzącą była Pani Tamara Kostrzewa, której serdecznie dziękujemy.
Szkolenie spełniło nasze oczekiwania.

  Referencje

Pobieranie próbek i wykonywanie badań wody przeznaczonej do spożycia

Szanowni Państwo,
chcielibyśmy poinformować, że Niezależne Laboratorium Badawcze STANLAB sp. z o.o. po raz kolejny zostało zatwierdzone przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w zakresie wykonywania badań wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi oraz pobierania próbek wody w obszarze badań - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. 2015 r. poz. 1989).

  Decyzja.pdf

Podziękowania

Szanowni Państwo,
informujemy, że Dziekan Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy złożył podziękowania dla naszego laboratorium za życzliwość i wsparcie jednego z najważniejszych przedsięwzięć dla Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt UTP w Bydgoszczy, jakim był Jubileusz 45-lecia Wydziału, połączony ze Zjazdem Absolwentów.

  Podziękowania.pdf

Konferencja

W dniach 20-22.09.2017 r. przedstawiciele naszego laboratorium uczestniczyli w Konferencji zorganizowanej przez firmę ARQUES.
Konferencja pt. „Ochrona środowiska niejedno ma imię”.
Wśród prelegentów konferencji znalazła się również nasza koleżanka Pani Aneta Koła, która omawiała „Badania laboratoryjne i pobieranie próbek zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. dotyczące wody do spożycia”.

Konferencja

W dniach 05 i 06.09.2017 r. pracownicy naszego laboratorium uczestniczyli w konferencji zorganizowanej przez Fundację doktora Eberharda Lienhopa przy współudziale firmy GISTAZERT.
Miejsce konferencji to Tagungsort CVUA-OWL Chemisches und Veterinäruntersuchungsamt Ostwestfalen-Lippe Detmold.
Podczas konferencji poruszone zostały „Aktualne tematy z dziedziny nauki, prawa żywnościowego i przemysłu przetwórstwa mięsa”.
Konferencję prowadził doktor Dieter Stanislawski, a prelegentami były osoby ze świata nauki, z instytutów naukowych, laboratoriów, branży mięsnej, reprezentanci QS oraz IFS.

Nowy zakres akredytacji

Szanowni Państwo,
z przyjemnością informujemy, że dnia 14.07.2017 w Polskim Centrum Akredytacji na podstawie wyników oceny w procesie nadzoru została podjęta decyzja o rozszerzeniu, uaktualnieniu i skorygowaniu zakresu Nr AB 819 dla Niezależnego Laboratorium Badawczego STANLAB Sp. z o.o.

Nowe, rozszerzone i uaktualnione wydanie można znaleźć w zakładce Oferta --> Badania laboratoryjne lub bezpośrednio na stronie internetowej Polskiego Centrum Akredytacji.

Zmiana danych adresowych

W związku z decyzją Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią dotyczącą zmiany nadanego dla budynku:
nr porządkowy 34 na
nr porządkowy ul. Puchacza 1, Bielawy, informujemy, że od 22.07.2017 r stosujemy nowy adres.

Prawidłowy adres to:
Niezależne Laboratorium Badawcze STANLAB Sp. z o.o.
ul. Puchacza 1, Bielawy
89-100 Nakło nad Notecią

Szkolenia

Informujemy, że 27.06.2017 r. grupa pracowników delegowanych z naszego laboratorium uczestniczyła w szkoleniu, zorganizowanym w Warszawie przez Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego pt. „Pobierania próbek wody do badań”.

Szkolenia

W dniach 03.03.2017 i 22.03.2017 firma Arques zorganizowała dla pracowników naszego laboratorium szkolenie nt. "Pobierania próbek wody do spożycia przez ludzi".